-
-
-
Jsme na Facebooku

RAGBY BEZ DOPINGU

RAGBY BEZ DOPINGU

Nejčastějším porušením antidopingových pravidel zůstává přítomnost zakázané látky, jejích metabolitů nebo indikátorů v těle sportovce. Zjištění, zda sportovec toto pravidlo porušil, se provádí dopingovou kontrolou, při níž dochází k odběru vzorku tělních tekutin a jeho následnou analýzou. Dopingová kontrola může být prováděna při soutěži nebo kdykoliv mimo soutěž.

Neberte boj proti dopingu na lehkou váhu - pomozte udržet ragby čisté! Problematika dopingu se může týkat i Vás, registrovaných sportovců RC Tatra Smíchov - mužů, žen, mládeže i dětí. Prosím, věnujte svoji pozornost níže uvedeným informacím a odkazům:

- Je osobní povinností každého sportovce zajistit, aby do jeho těla nevnikla žádná zakázaná látka.

- Sportovci odpovídají i za pouhou přítomnost jakékoli zakázané látky v jejich vzorcích.

- K porušení antidopingových pravidel není nutné, aby sportovci byl prokazován úmysl, zavinění, nedbalost či vědomé použití.

„Keep rugby clean“ (udržte ragby čisté) je kampaň světové ragbyové unie World rugby proti dopingu v ragby. Více informací o této kampani se dozvíte na tomto odkazu: www.keeprugbyclean.worldrugby.org.

Seznam zakázaných látek aktualizovaný k roku 2016 naleznete zde.

Světový antidopingový kodex z roku 2015 naleznete zde.

Směrnici pro kontrolu a postih dopingu naleznete zde.


Více informací se také dozvíte na webových stránkách Antidopingového výboru České republiky, odkaz zde.

Všechny tištěné publikace a kartičky s povolenými léky pro sportovce a příklady zakázaných léků pro sportovce pak naleznete v klubovně ve Smrčinské ulici – na nástěnce na chodbě. 

 
Pozvánka na rugby
-
-
-
-
-
-
-